Udržateľné produkty

Kľúčové aspekty udržateľnosti produktov

Je zaručené, že naše výrobky sú odolné a trvanlivé a zároveň prispievajú k ochrane klímy vďaka svojim výrobným vlastnostiam. Naše riešenie potrubia znamená, že sa musíme vysporiadať s výzvami v oblasti vodného hospodárstva, zmeny klímy a urbanizácie. Neustále na tom pracujeme, aby sme ďalej rozvíjali naše produkty.

Irregation

Nízka spotreba vody

Voda je jedným z našich najdôležitejších zdrojov. Pipelife sa o tento zdroj stará pomocou mnohých svojich riešení. Systémy dodávame, skladujeme, čistíme a opätovne používame vodu čo najlepšie. Aj naše zavlažovacie systémy patria k najúčinnejším na svete.

Wastewater

Recyklovateľnosť

V spoločnosti Pipelife využívame recyklačné príležitosti na maximum. Vykonávame rôzne výskumné projekty týkajúce sa recyklovateľnosti a opätovného použitia našich produktov a systémových riešení. Rovnako sa snažíme recyklovať čo najviac materiálov pre naše nové výrobky.

Product

Jednoduchá inštalácia

Jednoduchá inštalácia je dôležitým faktorom pre užívateľov našich produktov. Pipelife už roky pracuje na riešeniach zameraných na ľahšie používanie a inštaláciu plastových potrubných systémov. To má za následok nižšiu spotrebu energie a menej odpadu.

New Energy

Energetická účinnosť

Sú zamerané na maximálnu účinnosť. Dokonale izolované vykurovacie potrubie ťažko stráca energiu. Okrem toho sa silno zameriavame na efektívne riešenie vykurovania, ako je podlahové vykurovanie, tepelné čerpadlá a geotermálne riešenia.


Udržateľné produkty a riešenia od Pipelife

Oddelenie výskumu a vývoja Pipelife každý deň pracuje na vývoji riešení pre lepší zajtrajšok. Vyvíjame a predávame udržateľné riešenia pre správu dažďovej vody, vykurovanie, prepravu energie, zavlažovanie v poľnohospodárstve a mnoho ďalších aplikácií, ktoré môžu šetriť vodu a energiu.

Raineo: Hospodárenie s dažďovou vodou

Kvôli globálnym klimatickým zmenám zažívame nadmerný dážď, dlhé obdobia sucha, horúčavy a prívalové povodne. Priamymi dôsledkami prívalových povodní a nedostatku vodohospodárskych riešení sú erózie, znečistenie vody a ešte vyššie dane. Vďaka patentovanému riešeniu Raineo®, ktoré teraz spoločnosť Pipelife s hrdosťou ponúka, budeme schopní účinne zachytávať, zadržiavať a znovu používať vodu.

Stormwater Management

Ploché kvapkové zavlažovanie

Kdekoľvek rastliny rastú, voda je nevyhnutným prvkom umožňujúcim ich prežitie. Pipelife zohľadňuje všetky možné okolnosti, ako je klíma, teplota alebo požadované množstvo vody a ponúka širokú škálu zavlažovacích systémov na rôzne účely. Ponúkame nielen zavlažovacie systémy pre polia, záhrady, parky a športové areály, ale vyrábame a predávame taktiež super účinné kvapkové zavlažovacie rúry pre poľnohospodárske použitie.

Agriculture

Podlahové kúrenie

Podlahové vykurovanie je efektívne, pohodlné a takmer bezúdržbové. Pracuje pri nízkych teplotách podlahy a stále vytvára konštantnú úroveň teploty. S podlahovým vykurovaním už nie je protiklad nízka spotreba energie a príjemné teplo..