Spoločnost Pipelife používa cookies k prispôsobeniu webových stránok vašim potrebám. Súbory cookie, ktoré sú už v počítači, je možné kedykoľvek zmazať. Pokyny k výmazu môžete nájsť v nastavení prehliadača (v časti "Pomocník" (“Help”) v ponuke prehliadača). Viac si prečítajte tuClose
Choose your region
Kontakty | Slovakia
Menu

Slovenský Červený kríž

Pipelife vo svete – marec 2013

Pipelife vo svete – marec 2013


 

Čo sa naučíš v materskej škôlke....


Slovenský Červený kríž – dostupná výuka prvej pomoci pre malé deti

 

Propagácia prvej pomoci a prevencie zdravia sú jednou z hlavných aktivít Slovenského Červeného kríža. Dôraz sa kladie nielen na vzdelávanie dospelých, ale aj na to, ako predstaviť tému prvej pomoci deťom už počas materskej školy.

 

 

Slovenský Červený kríž spolupracuje so základnými a strednými školami už desiatky rokov a za posledných 15 rokov sa mu úspešne darí aj v materských školách. Školám a škôlkam na Slovensku často chýbajú finančné prostriedky na zrealizovanie školení pre učiteľov a ostatných zamestnancov. Ak je potrebné, Slovenský červený kríž ponúka bezplatné školenia prvej pomoci učiteľom a zároveň ich oboznamuje s projektami prvej pomoci ´namieru šitým´ pre deti v útlom veku (napr. Evka a deti, Ako Evka ochorela). Týmto spôsobom sa snažia aj o začlenenie výuky prvej pomoci do učebných plánov.

 

Regionálna pobočka v Žiline, sa v súčasnosti snaží rozšíriť túto vzájomnú spoluprácu s materskými školami vo svojom regióne. Vysokokvalitné školenia prvej pomoci budú organizované pre zamestnancov tridsiatich škôlok (1 lektor na 1 škôlku) v plne vybavených učebniach, ktoré sa v týchto dňoch rekonštruujú. Takýmto vzdelávaním, poskytovaním metodík a materiálu chce Slovenský červený kríž prispieť k vybudovaniu odolnejšej a zdravšej komunity.

 

Deti sa učia základným poznatkom o zdraví veľmi jednoduchou a hravou formou v ich prirodzenom prostredí – v škôke, s vyškolenými lektormi, ktorých deti už poznajú, často v sprievode s  mladými dobrovoľníkmi z Červeného kríža. Tieto aktivity sú veľmi vítané u rodičov, ktorí kažoročne s pýchou sledujú svoje ratolesti na vystúpeniach, kde prezentujú, čo sa naučili. Vďaka tejto inšpirácii sa niektoré z nich neskôr stávajú aktívnymi dobrovoľníkmi Slovenského Červeného kríža.

CSR-Mar13-196-1
CSR-Mar13-196-2
CSR-Mar13-196-3
CSR-Mar13-196-4