Image picture

Sme tu preto, aby sme poskytovali bezpečný, zdravý a bezstarostný život súčasným aj budúcim generáciám.

#UDRŽATEĽNOSŤ

Spoločne pokladáme základy infraštruktúry, životnosť našich komunít.

Marián Boszorád, generálny riaditeľ PIPELIFE SLOVAKIA, s.r.o.

Sme vždy súčasťou vášho života a spolu tvoríme zelenú energiu a čistú vodu!

UDRŽATEĽNÉ PRODUKTY

U našich výrobkov je záruka, že sú odolné a trvanlivé a zároveň prispievajú k ochrane klímy . Naše riešenie potrubia znamená, že sa musíme vysporiadať s výzvami v oblasti vodného hospodárstva, zmeny klímy a urbanizácie.

Udržateľná produkcia

Našou snahou je vyrábať produkty v najvyššej možnej kvalite a pritom chrániť životné prostredie podľa svojich najlepších schopností. Z týchto dôvodov investujeme do výskumu a vývoja, pokračujeme v zlepšovaní našich výrobných procesov a implementujeme rôzne opatrenia v celom dodávateľskom reťazci.

Sociálna udržateľnosť

Svoju rolu zodpovedných členov ekonomiky berieme veľmi vážně. Zodpovednosť pre nás znamená jednať eticky, čestne komunikovať, transparentne formovať ekonomické prostredie a správať sa ako hodnotný člen spoločnosti.

#udržateľnosť

Zelené iniciatívy spoločnosti Pipelife

Vyčistenie oceánov

Pipelife je hrdým partnerom organizácie The Ocean Cleanup, environmentálnej organizácie, ktorá vyvíja technológie pre zbavenie plastov zo svetových oceánov. Pipelife je partnerom v oblasti strojárenstva a prispieva k zlepšovaniu materiálu.

The Ocean Cleanup

Životnost 100 rokov - aspekt udržateľnosti

Jedným z aspektov posudzovaných v rámci posúdenia životného cyklu je životnosť. Vzťahuje se na dobu, počas ktorej môže produkt skutočne zostať v prevádzke. Naše tlakové potrubné systémy PE pre plyn, pitnú vodu a morské aplikácie trvajú nejmenej 100 rokov. Polyetylén bol však vyvinutý až na počiatku 50. rokov. Nemáme k dispozícii rúry, ktoré by slúžily 100 a viac rokov. Ako by sme to mohli vedieť. Kliknite a prečítajte si stanovisko Európskej asociácie pre plastové rúry TEPPFA a PE100+.

Operácia čisté zamestnanie

Verejnosť stále viac znepokojuje vstup plastov do životného prostredia. Väčšina nájdených plastov pochádza z neopatrne vyhodených fliaš a obalov, ale niektoré sú aj pelety živice z výrobného priemyslu. Pre zastavenie úniku plastov do životného prostredia vytvorila Plastics Europe, európska asociácia výrobcov plastov, iniciatívu Zero Pellet Loss. V roku 2015 bola táto iniciatíva spojená s globálnym programom Clean Sweep®. Niektoré z naších výrobných webov už tieto obrazovky používajú. VŠETKY podniky Pipelife sa však zaviazali k inštalácii filtrov v priebehu roka 2020.

Close-up of plastic polymer granules. polymer plastic. compound polymer.
plastic beads isolated on white background.

Bronz pre „Udržateľné inovácie“ - Gratulujeme Pipelife Holandsko!

Ochranné vodiče elektrických káblov môžu byť na konci svojej životnosti znovu spracované. Tentokrát sa recyklovaný materiál používá pre kanalizačné systémy. Celkovo je možné surovinu z PVC znovu použiť až trikrát, takže životnosť materiálov je enormne predĺžená. Pretože PVC má životnosť aspoň 100 rokov, je možné celkovú životnosť materiálov teoreticky predĺžiť na viac ako 300 rokov. S konceptom „rúra s tromi životmi“ dostávajú plasty dva dalšie technicky životné cykly.

Inovyn Awards 2019 Sustainable Innovation

Ako šetrné k životnému prostrediu sú naše potrubia a tvarovky?

Chcete poznať dopad naších rúr a tvaroviek na životné prostredie a ich porovnanie s alternatívami? Stiahnite si tento bezplatný výpočetný nástroj EPD pre váš iPad.

pipelife dummy